Ботев победи Пирин с 1:0 в Елитната до 17 (снимки)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев победи Пирин с 1:0 в отложен мач от 16-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра в село Катуница и бе изгледан от Марин Бакалов.

Срещата започна равностойно, като липсваха положения и пред двете врати. В 28-ата минута играч на гостите бе оставен непокрит на точката на дузпата, но стреля в аут. Само две минути по-късно, след изпъление на корнер, футболист в бяло стреля с глава и защитник на Ботев изби топката от голлинията.

След почивката "жълто-черните" натиснаха леко и в 51-ата минута Милен Лефтеров откри резултата, след като се възползва от грешка в защитата на Пирин. 10 минути по-късно Неджиб Неджиб направи уникален пропуск, след като от 3 метра прати топката в аут. В следващите минути гостите се опитаха да изравнят резултата, но липсваха чистите положения пред вратата на Михаил Михалев. 5 минути преди края, след опасно центриране в наказателното поле на Ботев играч на Пирин стреля с глава, но топката премина покрай вратата.

Стартов състав на Ботев: Михаил Михалев, Васил Фотев, Димитър Мичков, Ники Димитров, Недялко Рангелов, Мехмед Али, Петър Караджов (к), Иван Карабелов, Антоан Кехайов, Милен Лефтеров, Неджиб Неджиб.