Със скандална дузпа Септември изхвърли Ботев от Купата при набор 2002

Е-мейл Печат ПДФ

Изключително скандална и несъществуваща дузпа се оказа решаваща за крайния победител от сблъсъка между Септември и Ботев за Купата при набор 2002. В четвъртфинален мач-реванш двата тима завършиха наравно 2:2 и след 3:3 в първия мач столичани продължават напред.

По подобие на първия двубой отборът на Ботев бе по-добрият на терена и имаше повече футболни аргументи да се класира за следващия кръг. "Канарчетата" играха и почти цяло второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на Атанас Стоименов

Срещата стартира много динамично и с положения пред двете врати. В 3-ата минута далечен удар на Атанас Стоименов бе уловен от вратаря на домакините.

Секунди по-късно опасен пробив отляво на столичани не бе засечен от играч на Септември. Последваха четири корнера пред вратата на Септември, като при последния Иво Казаков бе оставен непокрит и стреля с глава, а топката се отклони от страничната греда.

В ответната атака домакините осъществиха атака отляво и последвалото центриране бе засечено от Мартин Тодоров, който отблизо прати топката в мрежата за 1:0. Следващата атака на септемврийци завърши с неточен диагонален удар покрай вратата на Баданов.

В 16-ата минута Милко Баданов отрази изстрел от средна дистанция, а "канарчетата" отговориха с неточен удар на Мартин Русев с глава. В 33-ата мниута отлична атака на "жълто-черните" завърши  с удар на Слави Шопов, пратил топката на сантиметри от страничната греда.

В 41-ата минута Петър Итов се отчете с неточен удар, а 2 минути по-късно Баданов се намеси великолепно, отразявайки много опасен удар от границата на наказателното поле.

След почивката ботевистите доминираха тотално и играта се водеше изцяло в половината на Септември. В 50-ата минута Иво Казаков направи фрапантен пропуск, след като останал сам срещу вратаря стреля в тялото му.

Минута по-късно Георги Трифонов засече центриране от корнер, но стражът на гостите отново спаси. Напълно логично на фона на показаното Ботев стигна до равенството в 54-ата минута, след като Атанас Стоименов простреля вратаря със страхотен удар от 20 метра.

След изпълнението на центъра столичани организираха атака и Стоименов задържа играч на домакините за фланелката, а главният съдия не се поколеба и показа втори жълт и респективно червен картон на крилото. В 57-ата минута Милко Баданов се намеси решително, отразявайки удар на останал срещу него нападател.

В 67-ата минута Слави Шопов стреля от свободен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря. 2 минути по-късно пловдивчани изтърваха страхотна възможност, след като Петър Итов стреля от близка дистанция, а вратарят на домакините изби с крак.

Така се стигна до 71-ата минута, в която главният съдия Иво Венциславов Андреев ощети по брутален начин Ботев, отсъждайки абсолютно несъществуваща дузпа за Септември. Домакините организираха атака отдясно, топката излезе в аут и играч на домакините се свлече в наказателното поле.

Никой на стадион "Драгалевци" не разбра, че главният съдия Иво Венциславов Андреев е отсъдил дузпа, като дори домакините не изразиха претенции за наказателен удар. В крайна сметка, Андреев не уважи напълно основателните претенции на "канарчетата" и остави дузпата, която бе реализирана.

До края на двубоя двата тима имаха положения за гол, а в добавеното време съдията отсъди дузпа за Ботев, която Иво Казаков пропусна, а при добавката Атанас Чернев изравни. Съвсем очаквано, веднага след подновяването на играта главният съдия свири последния съдийски сигнал.