Ботев разгроми Спартак при набор 97

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев разгроми с 5:0 Спартак Пд в мач от първенството на Деца "Б" 1997г. "Канарчетата" имаха пълно превъзходство през целия двубой и заслужено спечелиха трите точки.

В 20-ата минута Стефан Караджов центрира отляво и Стефан Куманов с глава откри резултата. Само 6 минути по-късно Виктор Пенчев и Георги Кендерлиев направиха двойно подаване и последният покачи на 2:0.

След почивката Ботев продължи да бъде по-активния отбор и в 60-ата минута Виктор Пенчев направи резултата класически, след хубаво двойно подаване с Радослав Налбатов. 5 минути по-късно Иън Райчев отбеляза за 4:0, след хубав шут от границата на наказателното поле. В 69-ата минута падна и последното попадение в мача, което отново бе дело на Иън Райчев.

След двубоя Стоян Димитров бе много доволен от резултата и от играта на своите възпитаници. "Имахме пълно превъзходство през целия мач. Спартаклии нападаха епизодично, като още в първите секунди на мача можеха да открият резултата, но след това ние владеехме инициативата.", заяви още треньорът на "жълто-черните".