Ботев и Векта не си отбелязаха гол (снимки)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев и Векта завършиха 0:0 в среща от 28-ия кръг в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят бе изключително интересен, като имаше много положения и пред двете врати.

Още в началото на мача Йордан Томов бе на добра позиция, но стреля покрай вратата на Ботев. Малко по-късно, след добро центриране в наказателното поле на Векта, Милен Лефтеров стреля с глава, но стражът на домакините изби. В 10-ата минута Неджиб Неджеб стреля, но Кристиян Кацарев отново запази мрежата си суха. След динамичното начало, в средата на първото полувреме темпото на игра спадна, като изобилстваха единоборствата в центъра на терена. В 26-ата минута Александър Ангелов бе изпуснат от защитата на Ботев и остана сам срещу Валентин Денев, овладя топката и стреля, но стражът на "канарчетата" показа страхотен рефлекс и парира шута. До края на полувремето нямаше положения пред двете врати.

5 минути след началото на втората част Петър Караджов стреля от границата на наказателното поле, но топката се удари в десния страничен стълб на вратата на Векта. Само 4 минути по-късно Милен Лефтеров стреля от около 12 метра, но Кристиян Кацарев боксира удара му. В 55-ата минута бе извършена смяна на вратарите в състава на Ботев и под рамката застана Михаил Михалев. В 62-ата минута играч на Векта изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра, но стражът на "жълто-черните" изби топката, която се удари в десния страничен стълб. Домакините продължиха да са по-настоятелни и само две минути по-късно Виолин Топалов остана сам срещу Михалев и стреля, но вратарят на Ботев спаси с крак.

В 66-ата минута Милен Лефтеров остана очи в очи срещу Кристиян Кацарев, но стреля слабо и прати топката в аут. 5 минути по-късно Неджиб Неджиб остана сам срещу вратаря на Векта, но се засуети и топката му бе избита от защитник на домакините. В 73-ата минута Асен Кочев стреля мощно от около 10 метра, но прати топката на сантиметри над гредата. Най-сериозният пропуск за "жълто-черните" дойде две минути преди края, когато Неджиб Неджиб стреля на два пъти, като и при двата удара топката се удари в напречната греда на Векта, след което защитник на домакините изчисти топката.

Стартов състав на Векта: Кристиян Кацарев, Виолин Топалов (к), Мирослав Пушкаров, Стефан Цонков, Йордан Томов, Александър Ангелов, Кристиян Любенов, Йордан Тонев, Дисислав Държиков, Антон Кюлюнков, Калин Петров.

Стартов състав на Ботев: Валентин Денев, Димитър Мичков, Ники Димитров, Али Исмаил, Васил Фотев, Петър Караджов (к), Неджиб Неджиб, Антоан Кехайов, Стойо Солаков, Милен Лефтеров, Илия Йовчев.