Ботев надигра тотално Славия, но показа немощ пред гола и допусна загуба в U19 (галерия)

Ботев допусна изключително нелепа загуба с 1:2 от Славия в мач от предпоследния 14-ти кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра на естествен терен №1 в "Коматево" пред погледите на около 150 зрители и противопостави първите два тима във временното класиране.

"Жълто-черните" надиграха тотално своя съперник, но изпуснаха невероятни положения пред противниковата врата. Момчетата на Иван Кочев създадоха повече голови ситуации в сравнение с всичките си предишни мачове и липсата на какъвто и да е шанс пред гола ги лиши от победата.

Още в 9-ата минута Здравко Жилов пусна отличен пас зад защитата към Милен Златков, който остана очи в очи с вратаря и го прехвърли, а топката се насочи към Иван Кирев, който на опразнената от стража врата нацели тялото на защитник. 3 минути по-късно "белите" стреляха директно от свободен удар от 20 метра, но Симеонов се намеси отлично и спаси.

В 23-ата минута ботевистите се отчетоха с нов сериозен пропуск, след като организираха многоходова атака, в края на която Ангел Бастунов остана сам срещу вратаря, но се забави и стражът го блокира. 2 минути по-късно центриране от ъглов удар бе засечено от играч в "жълто-черно", топката се разходи по голлинията и защитник изби.

В 29-ата минута серията феноменални пропуски продължи. Пловдивчани изпълниха заучено свободен удар и Ангел Бастунов на пет метра от вратата стреля, но кълбото се спря в тялото на защитник пред голлинията. "Белите" отговориха в 35-ата минута, когато Александър Златков бе оставен непокрит и стреля на 10 метра от вратата, но топката мина на метър от гредата.

След тоталния превес и множеството пропуски през първата част, "канарчетата" стартираха по възможно най-лошия начин второто полувреме и още в 47-ата минута инкасираха попадение във вратата си. След центриране от свободен удар защитата на Ботев заспа и Радослав Постолов от близка дистанция се разписа за 0:1.

Това попадение внесе смут в редиците на пловдивчани и в следващите минути те не действаха по най-добрия начин. В 54-ата минута топката бе изсипана към наказателното поле на "канарчетата" и нападател стреля, но над вратата.

В 62-ата минута столичани организираха бърза контраатака, при която Йордан Попов шутира не особено силно от 20 метра, но Симеонов не се намеси добре и кълбото влетя във вратата за 0:2. След това попадение наставникът на "канарчетата" пусна в игра Димитър Богданов, но нападателят се превърна в грешник за тима си и направи редица фрапантни пропуски.

В 66-ата минута Здравко Жилов стреля от 15 метра, но над вратата. В 73-ата минута Петър Чалъков центрира отляво и Димитър Богданов шутира от малкото наказателно поле, а топката мина встрани от целта.

В 76-ата минута Фабиен Георгиев бе близо до това да отбележи трети гол за "белите", но ударът му се отклони от страничния стълб. След тази ситуация пред вратата на Славия се изви истинска вихрушка от положения.

В 77-ата минута Милен Златков центрира отляво, Димитър Богданов бе оставен абсолютно непокрит на няколко метра от вратата, но стреля слабо и пропиля отличен шанс. В 81-ата минута Богданов направи нов изумителен пропуск, след като останал очи в очи с вратаря вместо да прати топката във вратата уцели падналия на голлинията страж.

2 минути по-късно Иван Кирев на свой ред също пропиля отличен шанс, стреляйки в тялото на вратаря от няколко метра. В 86-ата минута логичното се случи и "канарчетата" намалиха резултата, след перфектно изпълнен свободен удар на завърналия се след лечение на контузия Иван Михайлов.

В 88-ата минута Милен Златков проби по левия фланг и центрира на задна греда към Милко Георгиев, който от малък ъгъл пробва да стреля, но неточно. В даденото от съдията продължение топката се удари в ръката на защитник на "белите" в наказателното поле, а главният съдия подмина претенциите за дузпа. При последвалите разправии на терена втори жълт картон получи Здравко Дерменов.

С допуснатото поражение Ботев зае третото място във временното класиране с актив от 33 точки. На първо място се изкачи тимът на Славия, който вече има 37 точки. В следващия кръг "канарчетата" гостуват на Левски.