Ботев победи Локомотив на "Лаута" и стана шампион при набор 2002 (галерия)

Ботев победи с 1:0 Локомотив в отложен мач от 23-ия кръг на първенството при набор 2002. Срещата се игра на изкуствения терен в парк "Лаута" и бе изгледана от около 150 зрители. "Канарчетата" доминираха през по-голяма част от игровото време и могат да съжаляват, че не постигнаха по-убедителен успех.

Двубоят започна по изключително емоционален начин, като двата тима се появиха на терена с тениски с текст "Иво, бъди силен ние сме с теб!" в чест на юношата на "смърфовете" Ивайло Кръстев. Утре на талантливия футболист му предстои операция на сърцето и момчетата от двата тима демонстрираха подкрепата си към своя приятел.

Мачът нямаше отношение към класирането, тъй като момчетата на Марчо Дафчев си бяха осигурили първото място още преди няколко кръга. Въпреки това, "жълто-черните" играха пределно мотивирани и с мисъл за победа, която в крайна сметка успяха да постигнат.

Още в 18-ата секунда Томислав Георгиев остана очи в очи с вратаря на Локомотив, но ударът му прати топката покрай гредата. Домакините отговориха мигновено и секунди по-късно последва удар от границата на наказателното поле, но и той бе неточен. Вихреното темпо продължи и в 4-ата минута Антоан Колев проби по десния фланг и центрира към Даниел Иванов, а нападателят от 10 метра шутира право във вратаря.

След бурното начало последваха минути без положения, в които ботевистите контролираха топката и играта се водеше предимно в половината на "смърфовете". В 18-ата минута Петър Итов навлезе в наказателното поле и се озова на отлична позиция, след което се опита да намери свой съотборник, но подаването му бе пресечено.

В 20-ата минута "канарчетата" пропиляха нов прекрасен шанс да открият резултата. Венцислав Богданов премина през трима защитници в "черно-бяло" и се озова сам срещу стража на "смърфовете", но прати топката право в тялото му. Усилията на "жълто-черните" бяха възнаградени в 27-ата минута, когато те поведоха. Станислав Работов се устреми към вратата на Локомотив и пусна наляво към Иво Казаков, а капитанът с премерен удар от 18 метра под гредата се разписа за 0:1.

В първите минути след почивката липсваха каквито и да е ситуации пред двете врати, а в играта на двата отбора имаше доста брак. В 57-ата минута Иво Казаков стреля от свободен удар от 25 метра, но право във вратаря, който улови без проблем. 3 минути по-късно домакините на свой ред отправиха удар към вратата на Милко Баданов, но и той бе слаб и не затрудни стража.

В 61-ата минута "жълто-черните" бяха близо до второ попадение, което щеше да убие интригата в срещата. Венцислав Богданов се разходи през "черно-бялата" защита и стреля от границата на наказателното поле, а вратарят на "смърфовете" със сетни усилия от втория опит успя да спре пътя на топката към вратата. В 63-ата минута домакините стреляха директно от свободен удар вдясно от вратата на Ботев, но шутът бе слаб и по земя. Така се стигна до последната, 70-та минута, когато нелогично на фона на показаното от двата отбора "смърфовете" можеха да стигнат до равенството, но ударът от пряк свободен удар от границата на наказателното поле прати топката встрани от вратата на "канарчетата".

По този начин момчетата на Марчо Дафчев завършиха сезона с 25 победи и 1 равенство, като не допуснаха нито една загуба. "Жълто-черните" приключват годината и с впечатляваща голова разлика - 172 отбелязани гола срещу едва 9 допуснати. На второ място зад "канарчетата" финишира Локомотив, който е на 12 точки зад ботевистите, а топ 3 допълва тимът на Марица.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ЛОКОМОТИВ - БОТЕВ И НАГРАЖДАВАНЕТО НА "КАНАРЧЕТАТА" ВИЖТЕ ТУК.