Ботев удари Нефтохимик като гост и се доближи максимално до лидерите в класирането при U19

Ботев се наложи с 2:0 над Нефтохимик в среща от 20-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на тежкия терен на стадиона в бургаското село Българово.

"Канарчетата" доминираха тотално и напълно заслужено се поздравиха с трите точки. След серия от пропуски през първата част, в 60-ата минута Георги Стайков изведе ботевистите напред, а десет минути по-късно Ангел Бастунов оформи крайния резултат.

С постигнатата победа момчетата на Тодор Киселичков се изкачиха до четвъртата позиция с актив от 41 точки. Лидер е Лудогорец с 46 точки, следван от ЦСКА-София с 43 точки и Черно море с 42 точки, като разградчани и варненци са с мач по-малко.