Събития

Изиграни минути
      ГОЛ

Снимки от мача

Ботев победи с 3:0 Сливен като гост, в среща от първия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. "Канарчетата" нанесоха своя удар в първите 35 минути на мача.

Двубоят започна отлично за възпитаниците на Иван Кочев и още във втората минута резултатът бе открит, след като Светльо Асенов бе изведен сам срещу вратаря на домакините и го преодоля без проблем. Само 8 минути по-късно "жълто-черните" удвоиха преднината си, като точен бе Илиан Христов.  Пловдивчани продължиха да диктуват събитията на терена и в 35-ата минута Костадин Богданов също записа името си сред голмайсторите, след като технично прехвърли вратаря на "войводите".

След почивката темпото на игра спадна, като нямаше много положения пред двете врати. В средата на втората част гол на Илиан Христов бе отменен, заради засада.