Събития

Изиграни минути
      ГОЛ

Снимки от мача

Ботев Пловдив победи с 3:0 Ботев Враца в мач от 4-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят бе наблюдаван от треньора на представителния отбор на "канарчетата" Петър Хубчев.

"Жълто-черните" отбелязаха трите си попадения до 15-ата минута. Във втората минута Реджиб Халил бе изведен сам срещу вратаря и откри резултата. Само 7 минути по-късно Християн Казаков стреля от фаул от около 25 метра, стражът на гостите не прецени добре ситуацията и топката се оплете в мрежата му. В 15-ата минута Реджеб Халил подаде към Християн Казаков, който бе останал на празна врата и отбеляза втория си гол в мача. В 30-ата минута Петър Караджов бе спънат от Петко Петков в наказателното поле на гостите и главният съдия Павлин Тютюнджиян посочи бялата точка, като изгони защитника на врачани. Зад топката застана Тодор Николов, който стреля в долния ляв ъгъл, но Христо Георгиев уцели ъгъла и спаси.

След почивката темпото на игра рязко падна, като "канарчетата" изтърваха още няколко положения. В играта на двата отбора преобладаваха грешките, което допринесе за слабото ниво на футбола през второто полувреме. В 65-ата минута Християн Казаков стреля технично от границата на наказателното поле, но топката се удари в напречната греда. В 82-ата минута влезлият като резерва Георги Стефанов остана сам срещу стража на "зелените" и се опита да го прехвърли, но стреля слабо и вратарят улови топката. До края на срещата възпитаниците на Иван Кочев направиха няколко атаки, но завършващият пас бе неточен.

След тази победа "канарчетата" продължават със силното си представяне и вече имат актив от 10 точки след 4 изиграни кръга. Следващата седмица възпитаниците на Иван Кочев почиват, а на 12-ти септември приемат Любимец.