Събития

Изиграни минути
      ГОЛ

Снимки от мача

Ботев разроми Берое с 5:0 в мач от 8-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. "Канарите" бяха абсолютни господари на стадион "Христо Ботев" и освен отбелязаните голове изпуснаха още множество положения пред вратата на "заралии".

Още в 10-ата секунда Реджеб Халил изскочи зад защитата на "зелените" и стреля, но стражът на беройци спаси. Последваха няколко атаки на "жълто-черните" и в 7-ата минута Реджеб Халил окткри резултата, след като се възползва от сериозно неразбирателство между защитата и вратаря на гостите. Малко по-късно старозагорци получиха право да изпълнят непряк свободен удар на линията на наказателното поле, но след шута топката се удари в стената.

В 23-ата минута Константин Атанасов центрира отдясно, но сантиметри не достигнаха на Халил да стигне до топката. Само една минута по-късно отново Реджеб Халил остана сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. В следващата атака на "канарите" гол на Християн Казаков бе отменен заради засада. "Канарчетата" можеха да бъдат наказани за пропуските си, след като в 29-ата минута Божидар Кацаров бе оставен непокрит и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай гредата.

В 38-ата минута Илиан Христов стреля с глава отблизо, вратарят на Берое се намеси отлично и изби, но топката отново попадна в халфа на "канарите" и той пусна към Константин Атанасов, който от 2 метра стреля мощно и направи резултата 2:0. Само 2 минути по-късно Илиан Христов получи перфектен пас и остана сам срещу стража на гостите и вкара топката в мрежата му. В даденото от съдията продължение след центриране отляво Любомир Петров покачи на 4:0, като при този резултат завърши първата част.

Иван Кочев направи няколко промени в състава на почивката, но това не се отрази сериозно на играта на пловдивчани. През втората част "жълто-черните" продължиха да натискат съперника си, но стигнаха само до едно попадение, което бе дело на Християн Казаков.