Допуснати голове
      Изиграни минути
        ГОЛ

Снимки от мача

Ботев победи с 2:1 Спартак (Плевен) като гост в мач от 15-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. След двубоя днес "канарчетата" продължават да нямат загуба като гост от началото на сезона.

Първата част започна равностойно, като преобладаваха единоборствата. В 26-ата минута Реджеб Халил откри резултата. В следващите минути "жълто-черните" имаха няколко положения да удвоят преднината си, но не успяха да ги реализират. 4 минути преди края на първата част домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе спасена от Юсеин Ахмедов.

В началото на второто полувреме "спартаклии" стигнаха до равенството, след като разиграха добре коженото кълбо и играч в "синьо" реализира с глава. След попадението играта бе изравнена, като футболистите на Иван Кочев имаха по-чисти голови положения от съперника си. Все пак в 83-ата минута пловдивчани стигнаха до победния гол, който бе дело на Методи Цветков.

"Получи се интересен и двуостър мач. Доволен съм от момчетата, но за пореден път имаме проблеми в завършващата фаза.", заяви след срещата Иван Кочев.