ГОЛ
        Изиграни минути
          Червен картон

Снимки от мача

Ботев победи с 3:1 като гост Литекс в мач от 27-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. От началото на втория полусезон момчетата на Иван Кочев демонстрират страхотна форма и имат 7 победи и 1 равенство.

Двубоят започна равностойно, но в 27-ата минута след диагонален пас Йордан Дочев успя да се изплъзне от защитата на домакините и бе фаулиран в наказателното поле, като главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът Константин Атанасов, който откри резултата. В минутите до почивката двата отбора си размениха няколко добри положения.

10 минути след подновяването на играта след пресиране в половината на Ловеч, Лъчезар Ангелов пресече върната топка към вратаря и от 25 метра прехвърли елегантно стража на "оранжевите". Малко по-късно за втори жълт картон от игра бе изгонен Йордан Дочев.

В 68-ата минута след пас в дълбочина Методи Цветков направи добър самостоятелен пробив и бе спънат в наказателното поле на Ловеч, за което главният съдия отново посочи бялата точка и Константин Атанасов отново не сгреши - 3:0. Минути по-късно ловчанлии вкараха почетното си попадение, което падна след центриране от корнер, получи се разбъркване пред Росен Андонов и последва удар от 1-2 метра, който попадна в мрежата.

12 минути преди края Константин Атанасов репликира към главния съдия, той му показа жълт картон, след което капитанът на "канарите" продължи да недоволства и получи директен червен картон от съдията.

"Стояхме много добре тактически. Показахме мъжество, характер и много борба. Момчетата се подпомагаха навсякъде, в защита играхме перфектно.", заяви след срещата треньорът на "жълто-черните" Иван Кочев.