Събития

ГОЛ
      Изиграни минути

Снимки от мача

Ботев победи Локо София с 1:0 в мач от 4-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Единственото попадение отбеляза Васил Петров в 72-ата минута.

Двубоят започна с лек натиск на "канарчетата" и Иван Андреев излезе на два пъти сам срещу Емил Христов, но не съумя да уцели вратата. В средата на първата част играта се изравни, а положенията пред двете врати липсваха. В 24-ата минута Радостин Велинов стреля от 23 метра, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на "железничарите". Само минута по-късно Анастас Котев проби добре в наказателното поле на Ботев, но се засуети и пробивът му бе париран.

След почивката гостите от София имаха леко превъзходство и в 55-ата минута Станислав Йорданов стреля опасно, но топката мина над вратата на Петър Начев. Само 3 минути по-късно след центриране от фаул играч в бяло стреля с глава, но Петър Начев прояви страхотен рефлекс и изби в корнер. В следващите минути преобладаваха единоборствата и двата отбора нямаха положения. В 72-ата минута Христо Янчев пусна брилянтен пас към Васил Петров, който остана сам срещу Емил Христов и го разстреля. До края на мача възпитаниците на Георги Андонов не допуснаха опасности пред своята врата.

С този успех "канарчетата" продължават страхотното си представяне в Елитната юношеска група до 17 години и вече имат записани 3 победи и 1 равенство, като все още не са допуснали гол в своята врата.