Събития

Изиграни минути
      ГОЛ

Снимки от мача

Ботев победи ЦСКА с 1:0 в мач от 13-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. С този успех "канарчетата" прекъснаха кошмарната си серия от 7 поредни двубоя без победа.

Първата част бе нервна, като преобладаваха грешките от страна на двата отбора. В 20-ата минута след статично положение Христо Карачански стреля с глава, но стражът на гостите спаси. До края на полувремето нямаше сериозни положения пред двете врати.

След почивката възпитаниците на Георги Андонов заиграха по-активно от съперника си. В 50-ата минута двойно подаване между Валентин Стамболиев и Христо Янчев изведе последния сам срещу вратаря на ЦСКА и за халфът на "канарите" не представляваше проблем да открие резултата. В следващите минути гостите натиснаха. В 63-ата минута играч на "червените" получи втори жълт картон и пое преждевременно към съблекалните. До края на срещата "канарите" владееха инициативата и не позволиха на гостите да създават опасни положения пред вратата на Станислав Попов.