Събития

ГОЛ
      Изиграни минути

Снимки от мача

Ботев победи с 2:0 Локо София като гост в мач от 19-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Възпитаниците на Георги Андонов стояха много по-добре на терена от своя съперник и заслужено спечелиха трите точки.

Още в 7-ата минута Костадин Ролев бе оставен абсолютно непокрит в пенала и останал сам срещу вратаря прати топката в аут. В 20-ата минута Христо Янчев шутира, вратарят на "железничарите" изби топката, но тя попадна в Иван Андреев, който отблизо не сгреши.

В следващите минути "жълто-черните" продължиха да натискат, но пропуски пред вратата на домакините направиха Костадин Ролев, Христо Янчев и Иван Андреев.

В началото на втората част "червено-черните" можеха да изравнят, след като футболист на Локомотив изпълни силно пряк свободен удар, топката се топна коварно пред Петър Начев, но стражът на "канарите" запази хладнокръвие и изби в корнер.

Като цяло през почивката пловдивчани се поприбраха малко, но не изпаднаха в глуха защита и не оставиха инициативата в ръцете на софиянци. 2 минути преди края на редовното време Дойчин Петров проби отлично и пусна към Васил Петров, който излезе на добра позиция и вкара топката за втори път в мрежата на Локомотив, като по този начин оформи крайния резултат.

"Играта беше коренно променена, спрямо последния мач. Показахме дух, влизахме по-здраво в единоборствата, показахме, че нашият отбор е по-класен.", заяви след края на мача Георги Андонов.