Изиграни минути
      ГОЛ
        Допуснати голове

Снимки от мача

Ботев победи Брестник с 3:1 в мач от 5-ия кръг на първенството за Юноши младша възраст 1995/96 година. "Канарите" нямат загубена точка от началото на сезона, като са допуснали само две попадения във вратата си.

Мачът започна равностойно, като двата отбора направиха няколко интересни положения пред вратите. В 10-ата минута футболист в "зелено" се изправи очи в очи с Мартин Димитров, но стражът на "жълто-черните" опази мрежата си суха. В 18-ата минута Серкан Юсеин откри резултата, след като прехвърли технично вратаря на Брестник. 12 миунти по-късно Антонио Цветански удвои преднината на "канарчетата", след като получи добър пас по земя. В края на полувремето "ботевистите" се отпуснаха и позволиха да им бъде отбелязан гол от Александър Маринов, който се разписа от непряк свободен удар в наказателното поле.

След почивката възпитаниците на Стефан Стоянов взеха инициативата в свои ръце и не оставиха шанс на домакините. В 50-ата минута Серкан Юсеин разтресе напречната греда на Брестник. В 64-ата минута Серкан Юсеин центрира отлично към Валентин Томов, който с глава разстреля стража на "зелените". След това попадение "канарите" се отпуснаха и позволиха на домакините да създават опасни положения пред Мартин Димитров, но вратарят на Ботев се справи отлично и не допусна нов гол във вратата си.