Репортаж от мача: Зима 2012 - Сряда, 22 Февруари 2012 - 11:00 h

Час: 11:00 h
Краен час: 13:00
Стадион: Изкуствен терен, ст. Берое, Стара Загора

Снимки от мача

Ботев U17 загуби с 1:3 от Берое U17 в контролна среща, която се игра на изкуствения терен до стадион "Берое" в Стара Загора. За двубоя под Аязмото не пътуваха Мартин Гьондузов, Христо Карачански и Даниел Спасов.

Ботев започна в следния стартов състав: Петър Начев, Георги Аспарухов, Валентин Стамболиев, Дисислав Държиков, Васил Тодоров, Георги Герашев, Йордан Томов, Боримир Карамфилов, Христо Янчев, Иван Андреев, Петър Петков.

Още в първата минута Петър Петков остана сам срещу вратаря на домакините, но пропусна. До 15-ата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на старозагорци, след попадения на Петьо Христов и Венцислав Иванов, които се възползваха от две груби грешки в "жълто-черната" отбрана.

В началото на втората част Емил Генов намали, след точно изпълнена дузпа. Въпреки това домакините не изпуснаха контрола над мача и малко преди края на срещата стигнаха и до трети гол, който отново бе дело на Венцислав Иванов.

"Това бе първата ни проверка за 2012 година. Имаше мъгла, настилката бе лоша, но това не трябва да опрадвава футболистите ми. През първата част играхме в схема 4-4-2, а през втората - в 4-3-3. Нямахме много положения за отбелязване на голове.", заяви треньорът на "канарчетата" Георги Андонов.

Цял мач за "жълто-черните" изиграха Валентин Стамболиев и Дисислав Държиков. Като смени през втората част на терена се появиха Даниел Динов, Емил Генов, Дойчин Петров, Евлоги Въжев, Васил Петров, Костадин Ролев и Петър Златански.